Jak být zdráv!


zdraví

před 2 lety

A jak bychom my odborníci měli promlouvat veřejně k našemu národu skrz média a sociální sítě?

A co třeba takto?
Snad to bude pro vás opět srozumitelné. 😊

Máme jedno tělo, jiné mít nebudeme, není sice nejlepší ze všech možných těl, ale měli bychom si ho užívat, pečovat a chránit ho. V minulosti přežil zdatnější a odolnější jedinec a v budoucnu záleží na tom, jak své tělo budeme používat. Je to v našich rukou.

Pomysleme jen na to, jak funguje zdravotnictví v mnoha zemích. Většinou pro ZISK. Proto je silnou motivací těchto společností mít víc pacientů. Tyto firmy propagují různé léčebné prostředky jako např. anacida, protetické pomůcky aj., které jen zmírňují příznaky nemocí, ale neřeší příčinu. Dalším zdrojem peněz jsou operace (např. výměna kloubů) namísto preventivních prostředků pomoci snížit hmotnost pacientům, nabídnout fyzioterapii a nutriční poradenství.

Otázka zní? Jak dokázat lépe motivovat lidi?
Vzdělání a výchova.
- ve znalostech je síla a lidé potřebují a zaslouží si získat věrohodné informace.
Proto by za mě mělo veřejné zdravotnictví hledat víc způsobů jak lidi vzdělávat, aby se lépe starali o sebe a racionálněji se rozhodovali. Jak může současný marketik masírovat naše mozky smrští reklam na nezdravé potraviny, když nás léčba diabetu II. typu stojí majlant?

Tělo zkrátka není nadáno moudrostí, která přirozeně vedla lidi k potravinám, které jsou zdravé. Co je problém je zřejmě krotit chutě po potravinách, které byly vzácné a nám způsobovaly potěšení. Cukr, škroby, tuk a sůl.
Také sáhnete po dortu než po celeru? Jak vyhrát tuhle válku chutí? V době dostatku všeho a za podpory médii, které nám nutí nezdravé jídlo je to těžké. Žijeme v prostředí hojnosti a jak adaptovat naše těla zpět na základní potraviny, když jsme ve vývoji potravin odbočili od přírody? Tyto naše nezdravé chování (touha po výše zmiňovaných potravinách) jsou totiž hluboko zakořeněné instinkty, které je těžké překonat. K překonání těchto pudů potřebujeme informace o potravinách, také velkou dávku motivace a povzbuzení, abychom se rozhodovali zdravěji v prostředí se spoustou jídla a zařízení na úsporu fyzické práce. Pokud vás stejně jako mě znepokojuje nárůst obezity a chronických onemocnění položme si otázku zda také souhlasíte s tímto tvrzením.
- Ano. V dohledné budoucnosti je možné, že výzkum přinese lepší a efektivnější schopnosti diagnostikovat nemoci a léčit příznaky nemocí, ovšem s žádným novým lékem nepřijde. Důležitým faktorem bude hledat příčiny a zaměřit se na prevenci.

Naší předkové byli nuceni jíst základní potraviny a vykonávat spoustu fyzických aktivit. Měli bychom se nyní v době "hojnosti" vzájemně povzbuzovat a někdy bohužel i nutit k tomu, abychom jednali ve vlastním nejlepším zájmu a ve prospěch našeho zdraví. Nelze přece tvrdit "ať si každý jí, co mu chutná". To byl zase výrok. V době kdy nás zavalil potravinářský průmysl cukrem a chemií.🙄

Pěkný večer přeje Pavla


Sdílet
Objednávky na čísle

739 634 273