Otázky a odpovědi - JE PITÍ ALKOHOLU BEZPEČNÉ?


před 2 lety

Žádná DDD pro alkohol NEEXISTUJE!!!

Otázky a odpovědi - JE PITÍ ALKOHOLU BEZPEČNÉ?

 

JAKÉ DÁVKY ALKOHOLU JSOU BEZPEČNĚ?

Neexistuje žádná bezpečná úroveň pro pití alkoholu. Samozřejmě existuje pití s ​​nižším rizikem, ale WHO nestanovuje konkrétní limity, protože důkazy ukazují, že ideální zdravotní situací je nepít vůbec. Alkohol úzce souvisí s přibližně 60 různými diagnózami a téměř u všech existuje úzký vztah, takže čím více pijete, tím vyšší je riziko onemocnění. Méně je víc.

NEPIJÍ VŠICHNI?

Pouze polovina světové populace pije alkohol. Evropský region má nejvyšší míru požívání alkoholu na světě a nejvyšší úroveň škod souvisejících s alkoholem. Alkohol je jednou z hlavních příčin špatného zdraví a předčasné smrti v populaci.

JE ALKOHOL OPRAVDU TAK ŠPATNÝ?

Víme, že alkohol způsobuje rakovinu a vysoký krevní tlak a každý rok se vyskytuje velké množství zranění souvisejících s alkoholem. A alkohol nepoškodí pouze pijáka; souvisí to s násilím na ulici a v rodině.

A CO MLADÍ LIDÉ? MĚLI BY SE OBÁVAT O SVÉ ZDRAVÍ?

Ano - mozek se vyvíjí až do věku 25 let a alkohol s ním interferuje. Mozek dospívajících je obzvláště citlivý na alkohol a začínající pití alkoholu v mladém věku zvyšuje riziko závislosti na alkoholu později v životě. Čím mladší lidé začínají pít, tím větší je riziko jejich poškození.

ALE CO ČERVENÉ VÍNO?

Škodlivé účinky alkoholu však daleko převažují nad možnými ochrannými výhodami. Starší člověk bude mít mnohem větší zdravotní přínos, pakliže bude fyzicky aktivní a bude jíst zdravé jídlo a ne pít alkohol..

TOLIK ZASE NEPIJI. OPRAVDU TO ZMĚNÍ MÉ ZDRAVÍ, POKUD SE HO VZDÁM?

Dokonce i mírní pijáci si všimnou zdravotních výhod, když přestanou pít alkohol. Velmi rychle si všimnou, že lépe spí a další den se cítí více osvěženi a upozorněni. A u nepijáku je hmotnost daleko víc stabilní.

PROČ BY DNES ŽENY NEMĚLY PÍT TOLIK CO MUŽI?

Existují velmi důležité zdravotní důvody, proč má konzumace alkoholu vyšší riziko pro ženy než pro muže. Alkohol je pro ženy prostě mnohem škodlivější. Menší procento vody v ženském těle než v mužském těle znamená, že alkohol dosáhne vyšší koncentrace, a tedy vyšší toxicity. Enzym, který štěpí alkohol, se navíc v ženském těle vyrábí v menším množství, což znamená, že alkohol opustí organismus za delší dobu.

 

Na zdraví už dávno nepijeme.

To mě zase někteří ukamenují, že Marouši.. :-) a ti co čtou jen konec a začátek.

Ale buďte rádi, že mě máte, přetlumočím nejnovější poznatky z výživy, ať máte o čem diskutovat u skleničky ve vířivce.

 

 

Zdroj:http://www.euro.who.int/en/health-topics/disease-prevention/alcohol-use/data-and-statistics/q-and-a-how-can-i-drink-alcohol-safely


Sdílet
Objednávky na čísle

739 634 273