Pes léčí.


Poučné

před 3 lety

Pes léčí.

Nevěříte? Čtěte dál.

Nic se nevyrovná radosti z návratu domů k věrnému společníkovi. Bezpodmínečná láska mazlíčka může udělat víc, než se zdá. Domácí mazlíčci mohou také snížit stres, zlepšit zdraví srdce a dokonce pomoci dětem s jejich emočními a sociálními dovednostmi. A víte, že pes je jediný tvor na zemi, co má svého pánička raději než sebe?

Odhaduje se, že 68% domácností má domácího mazlíčka. Ale komu prospívá zvíře? A jaký typ mazlíčka přináší zdravotní výhody?

Za posledních 10 let NIH uzavřelo partnerství s WALTHAM Center for Pet Nutrition společnosti Mars Corporation, aby zodpovědělo některé otázky související s domácími mazlíky.

Vědci zkoumali a zkoumali a zde jsou výsledky.

Možné účinky na zdraví:

Výzkum interakcí člověka a zvířete je stále relativně nový. Některé studie prokázaly pozitivní účinky na zdraví, ale výsledky byly smíšené.

?Bylo prokázáno, že interakce se zvířaty snižuje hladinu kortizolu (hormon související se stresem) a snižuje krevní tlak.

?Jiné studie zjistily, že zvířata mohou snížit osamělost, zvýšit pocity sociální podpory a zlepšit náladu.

Vědci také například zkoumají, jak by zvířata mohla ovlivnit vývoj dítěte. Studují interakce zvířat s dětmi, které mají autismus, poruchu pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) a další stavy. Zde ještě nejsou zcela jasné odpovědi.

A co hubnutí?

Je vašim cílem zvýšit fyzickou aktivitu? Pak by vám mohlo prospět vlastnit psa. Musíte venčit psa několikrát denně a budete zvyšovat fyzickou aktivitu. Pokud je vaším cílem snížení stresu, právě pohyb venku je doporučován jako vhodný "lék" ke snížení stresu.

Zvířata pomáhají lidem.

?Zvířata mohou sloužit jako zdroj pohodlí a podpory. Terapeutičtí psi jsou v tomto obzvláště dobří. Někdy jsou přivedeni do nemocnic nebo pečovatelských domů, aby pomohli snížit stres a úzkost pacientů.

Psi jsou skvělými pomocníky. Cílem této terapie je pomoc o snížení stresu a zvládnutí bolesti.

Vědci také zkoumají bezpečnost přivádění zvířat do nemocničního prostředí, protože zvířata mohou vystavit lidi bakteriím. Současná studie zkoumá bezpečnost přivádění psů k návštěvě dětí s rakovinou. Vědci budou proto testovat dětské ruce, aby zjistili, zda po návštěvě psa nedochází k přenosu nebezpečných bakterií. Tak uvidíme.

Psi mohou také pomáhat ve třídě. Jedna studie zjistila, že psi mohou dětem s ADHD pomoci zaměřit jejich pozornost. Vědci zapsali dvě skupiny dětí s diagnostikovanou ADHD do 12týdenních skupinových terapeutických sezení. První skupina dětí četla terapeutickému psovi jednou týdně po dobu 30 minut. Druhá skupina četla loutkám, které vypadaly jako psi. Děti, které četly skutečným zvířatům, vykazovaly lepší sociální dovednosti a více sdílení, spolupráce a dobrovolnictví. Měly také méně problémů s chováním.

A proč to všechno o psech? Protože za mě, je to ten nej parťák na hory, co mě vždy doprovází.

Viď Rouz!


Sdílet
Objednávky na čísle

739 634 273